Symbolika trojky alebo 3 otázky pre vnútorné zimné triedenie

3 vločky ako symbol zimyPopoluška s troma orieškami… tri želania dáva zlatá rybka… Traja Králi… trojka symbolizuje začiatok, priebeh, koniec… máme tri pokusy… tri dni a tri noci… niečo sa láme po trojke, nastáva stabilizácia, veci sa dostávajú na novú úroveň… trikrát sa sníva sen alebo dostaneme tri znamenia, aby nás podvedomie upozornilo na čosi dôležité… tri medaily… úvod, jadro a záver… proces tvorby sa deje v troch stupňoch – myšlienka, slovo, čin… alchymistický proces transformácie sa deje v troch fázach – nigredo, albedo, rubedo… tri hinduistické základné vlastnosti a sily fungovania vesmíru – radžas, tamas, sattva… svätá trojica – Otec, syn a Duch Svätý… a možno Vám prídu na myseľ ďalšie a ďalšie trojice…

Holuby triedia ako symbol zimnej analýzyZima je čas triedenia. Oddelí to dôležité od nepodstatného. Zefektívňuje, aby bol ďalší cyklus lepší. Keď to neurobíme vo svojej duši, keď si dostatočne v tichu, pokoji a tme  neoddýchneme a nepremelieme v sebe úrodu z celého roka, neoddelíme zrno od pliev, jar nás môže prekvapiť tým, že nám začne z našej duševnej pôdy klíčiť niečo, čo sme nechceli. Keď sa nerozhodnete Vy sami, aké Vaše semienka podporíte a ktoré majú vyčkať do ďalšej zimy alebo sa rozložiť na úrodnú pôdu, niekto iný to urobí za Vás.

Ako vo svojej duši urobiť zimné triedenie sa môžete inšpirovať TU >>>.

Tri otázky, ktoré si položíte pre Vašu duševnú prípravu pred jarou, Vám pomôžu vyjasniť si zámery. Vytriedite zdravé zrná od popola pre spokojný, úspešný a harmonický život v budúcom roku.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.