Zmeňte svoj život k lepšiemu  

V akomkoľvek veku, keď muž či žena práve ukončili dlhotrvajúci vzťah alebo manželstvo, svojím spôsobom sa vracajú sa do čias, keď mali dvadsať. Vtedy sa zväčša osamostatníme a vnímame sami seba ako autonómne bytosti nezávislé od rodičov. Túžime experimentovať a zistiť, kto vlastne sme, čo sa nám páči a čo nie, čo vieme, čo potrebujeme a čo nie.

Až vtedy, keď sa vieme nasýtiť samé, môžeme vychutnať radosť zo vzájomného nasycovania sa a obohacovania.

Pamätám sa v mojom živote na čas, keď som si užívala šťastie a vtedy som partnera nemala. Šla som po námestí a tešila som sa. Žila som svoj bežný pracovný deň, ale v sebe som mala dovolenkovú atmosféru. „Som šťastná aj bez muža,“ hovorila som si v duchu a cítila som, ako som zamilovaná. Zamilovaná do života. Do svojho života.

A ako keby sa v tej chvíli pohár naplnil a... vstúpil môj Princ. Ale to je už iný príbeh...

Randite

Spoznávajte mužov. Stretávajte sa s nimi. Vnímajte, ako sa s nimi cítite, ako na Vás pôsobia. Vychutnávajte a potvrdzujte si s nimi svoju ženskosť. Nechajte mužom čas, aby aj oni vnímali svoju túžbu pobudnúť práve s Vami. NEPONÁHĽAJTE SA príliš rýchlo do intimity. Uvedomte si, že Vy ste ten vzácny šperk, o ktorý sa má muž uchádzať. Vnímajte svoju hodnotu a zároveň aj úctu voči mužom. Žena je ako zem a voda, muž skôr ako oheň a vzduch.

Potrebujeme dôkladnejšie porozumieť rozdielnym svetom, z ktorých pochádzame. Keď poznáme zákonitosti mužského a ženského prístupu k dvoreniu, môžeme sa ľahšie poučiť z chýb. Lepšie pochopíme, čo sa nám v živote dialo alebo nezostávať pridlho s nevhodným partnerom. Potrebujeme sa pripraviť na to, aby sme svoju spriaznenú dušu spoznali. Väčšina ľudí ju stretne vtedy, keď ju vôbec nehľadá.

Dvorenie. Od prvej chvíle, keď pocítime, že nás potenciálny partner začína priťahovať až po svadobný pochod.

Už nestačí byť sama sebou. Pri dvorení treba brať ohľad na to, ako si Vaše správanie vysvetlí muž. Muži a ženy k dvoreniu pristupujú rozdielne. Ako? Veľa nájdete aj v príručke randenia, z ktorej na túto chvíľu vyberám:

5 štádií dvorenia:

Prvé štádium dvorenia - Príťažlivosť

Náš potenciálny partner nás začne priťahovať. V tomto počiatočnom štádiu je dôležité dať najavo, čo cítime a partnera lepšie spoznať.

Druhé štádium dvorenia - Neistota

Od príťažlivosti sa posúvame k pochybnostiam, či je on ten pravý. V tomto štádiu sú pocity neistoty normálne a je dôležité nenechať sa nimi vyviesť z miery. Pochybovať o niekom ešte neznamená, že to nie je vhodný partner. Ak chodíte s niekým, kto sa Vám zdá výnimočný, je celkom normálne, ak zrazu začnete uvažovať, či s ním naozaj chcete chodiť. Ak muž toto štádium nepochopí správne, často strieda partnerky. Žena sa zasa dopúšťa chyby a nadbieha mužovi viac ako on jej.

Tretie štádium dvorenia - Výlučnosť

V tomto štádiu sa túžime stretávať výlučne s konkrétnou osobou. Prestaneme sa stretávať s inými potencionálnymi partnermi a vyhľadávame príležitosť prijímať a dávať lásku vyvolenému. Chceme sa uvoľniť a byť s ním čo najčastejšie. Energiu, ktorú sme predtým venovali hľadaniu, môžeme sústrediť na vytvorenie romantického a láskyplného vzťahu. V tomto štádiu hrozí, že postupne zlenivieme a prestaneme partnerovi preukazovať drobné láskavosti, ktoré mu dodávali pocit výlučnosti.

Štvrté štádium dvorenia - Intimita

Skutočnou intimitou je, keď strácame zábrany a voči partnerovi sme otvorenejší ako kedykoľvek predtým. Dostávame príležitosť prebudiť v sebe i partnerovi to najlepšie, ale pritom nesmieme zabúdať aj na tie horšie stránky. Ak nepochopíme rozdielnosť reakcií mužov a žien na intimitu, ľahko dospejeme k názoru, že nemá zmysel vo vzťahu pokračovať.

Piate štádium dvorenia - Zasnúbenie

V piatom štádiu sme presvedčení, že sme našli človeka, s ktorým chceme žiť a zasnúbime sa. Máme príležitosť oslavovať našu lásku. Napĺňa nás pocit radosti, šťastia, pokoja a lásky. Je to obdobie prísľubov a veľkého vzrušenia. Práve v tomto štádiu môžu dvojice nazhromaždiť pozitívne skúsenosti, riešiť nezhody a sklamania skôr, než nastanú veľké zmeny, ktoré prináša manželstvo, život v spoločnej domácnosti, založenie rodiny. V tomto štádiu sa tvoria pevné základy budúceho života naplneného láskou.

John Gray. Mars a Venuša na rande. Päť štádií dvorenia, ktoré vedú k láskyplnému vzťahu. Ikar, Bratislava. 2007

Prečo spriaznená duša?

Duša v nás pretrváva najdlhšie. Ak našu dušu priťahuje niekto, v kom spozná toho pravého, práve vďaka duševnej spriaznenosti môžeme s týmto človekom prežívať aj spriaznenosť rozumovú, citovú a telesnú. Dlhotrvajúca telesná príťažlivosť musí  prameniť z duše.

Duša je to, čo zostane, keď si odmyslíme telo, rozum a srdce. Naša duša v sebe skrýva úžasné možnosti, ktoré objavujeme až do konca života. Ak medzi partnermi jestvuje duševná spriaznenosť, ak sa ich duše ľúbia a ak navyše pociťujú vzájomnú príťažlivosť rozumu, citov a tiel, ich láska sa bude časom ešte rozvíjať a prehlbovať. A to, čo im príde do cesty ako problém, prekážka alebo výzva, so vzájomnou podporou ľahšie zvládnu.

Oplatí sa dať šancu spriaznenej duši! 

Napíšte mi ako sa Vám darí na anna@annahalajova.sk.

Predchádzajúce rozvinutie ebooku Princ na bielom koni existuje!, v ktorom som zhrnula do 8 krokov cestu k mužovi, spriaznenej duši: 1. krok: Rozhodnite sa   2. krok: Rozlúčte sa so svojimi starými láskami   3. krok: Buďte spriaznenou dušou sama sebe   4. krok: Predstavujte si  5. krok: Modlite sa 6.krok: Robte to, čo Vás baví  7.krok: Uvoľnite sa