... koniec je nový začiatok ...  

Stiahli ste si môj ebook Princ na bielom koni existuje! alebo 8 krokov ako nájsť pravého muža.

Vykročením na ceste za svojím pravým mužom, spriaznenou dušou, bolo o Rozhodnutí.

Dnes Vám načrtnem 2. krok o spracovaní strát.

Keď niekto odíde z nášho života, zanechá po sebe prázdno. Bez ohľadu na to, aký náš spoločný život bol. Prázdneho miesta v sebe sa bojíme, a preto sa často držíme zubami-nechtami aj toho, čo už nie je funkčné. Podobne je to náročné aj pre toho, ktorý opúšťa.

John Gray orázok s mozaikou srdcaprirovnáva zlomené srdce ku zlomenej kosti. Treba ju vrátiť do správnej polohy a potom chrániť sadrou, aby mohli účinkovať prirodzené liečivé sily organizmu. Keď zrastie, nastupuje rehabilitácia. Cvičenie, postupné zaťažovanie, posilňovanie svalov. Aj liečba zlomeného srdca má svoje štádiá a aj neskutočne kruto bolí.

Spomínam si na svoje rozchody. Bolo pre mňa veľmi ťažké rozlúčiť sa. Neraz som plakala, kade som chodila, slzami zmáčala vankúše. Keď som už nevládala ďalej sama, vyhľadala som pomoc. Učila som sa bezpečne vyjadrovať to, čo cítim, ako na tom som, aby som v sebe nedusila hnev. Možno to Vy máte trochu inak. V každom prípade, trúchliť za stratou a potom obnoviť svoju vlastnú identitu, liečiť zlomené srdce, sa potrebujeme učiť.

Neraz sa stáva, že žena uviazne. Ako keby sadru na svojej ruke nosila ešte dlho po tom, ako sa kosť zrastie. Jej srdce znecitlivie a napríklad sa z nej stane workoholička. Inokedy môže zamrznúť v niektorej emócii a inú nedokáže vyjadriť, ako sa to stalo mne, keď som veľa plakala a nedokázala som sa nahnevať. Keď sa vrháme do nových intímnych vzťahov predčasne, neuvedomujeme si, že sa potrebujeme najskôr spojiť samé so sebou, vnímať svoje potreby a túžby, posilniť svoje duševné svaly, učiť sa byť šťastné aj bez muža...

Mimochodom, čítali ste knihu alebo videli film Elizabeth Gilbertovej Jedz, modli sa a miluj? Je nádherným spracovaním tejto témy.