Zmeňte svoj život k lepšiemu  

Prečo sa niektoré ženy (i muži) dokážu zamilovať na prvý pohľad a vedia, že stretli toho pravého a iné dlho randia a majú to ako na hojdačke – raz sú z neho nadšené a inokedy by to zabalili? Prečo niektoré manželstvá stroskotávajú?

Ako to máte Vy? 

Stiahli ste si môj ebook Princ na bielom koni existuje! alebo 8 krokov ako nájsť pravého muža.

smerové šípky na rázcestí

Keď som písala 1. krok - Rozhodni sa, ešte som netušila, že sa k tejto téme dozviem nové poznatky. Ako prebieha naše rozhodovanie? Ktorý orgán v nás rozhoduje? Je to hlava? Srdce? Brucho? Celé telo?

Viete, že to máme to „nastavené“? Každý človek to má trochu inak... Máme vrodenú vnútornú autoritu a stratégiu. Keď ju nasledujeme, darí sa nám. Sme vo svojom prúde, so správnymi ľuďmi na správnom mieste. Ak sa vychýlime zo svojho stredu, do cesty nám prichádzajú prekážky a odpor. Silnejšími signálmi sú konflikty, zdravotné ťažkosti a nehody. Môžu nami zatriasť, aby sme sa zbadali a vrátili sa späť k našej prirodzenosti.

Keď poznáme svoje nastavenie, vedome vnímame svoje každodenné kroky. Pozeráme sa, kam šliapeme. Vieme sa vrátiť z kratšej cesty, keď to nie je pre nás OK. A keď to nie je OK pre nás, nebude to OK ani pre iných. Aj rozhodovať sa podľa našej vnútornej autority sa potrebujeme učiť alebo uvedomovať.

***

OTÁZKY NA SEBAUVEDOMENIE

Skúmajte, akým spôsobom sa rozhodujete.

Potrebujete precítiť, prežiť, pozrieť sa na tému z rôznych uhlov pohľadu?

Ide Vám to hneď alebo potrebujete viac času?

Keď sa rozhodnete spontánne v dôležitej otázke, vyhodnotíte svoj krok z odstupu času ako dobrý?

Ako sa rozhodujete pri nakupovaní vecí alebo služieb nad 30 eur ?

Míňate veľa na nákupy vecí, ktoré potom nevyužijete?

Tak, ako sa rozhodujeme pri bežnejších životných situáciách, tak sa rozhodujeme aj pri výbere partnera a budovaní vzťahu...

***

Máte svoj konkrétny vrodený spôsob rozhodovania sa.

Veľa šťastia vo Vašich krokoch!