Matky & Dcéry

Štyri archetypy

jednodňový seminár

O čom je?

je voľným pokračovaním seminára Matky & Dcéry

4 podoby matky  ˜ premeny vzťahov medzi matkami a dcérami ˜ mnohoraké materské kvality a archetypy  ˜ blízkosť a vzdialenosť medzi matkou a dcérou  ˜  uznanie rôznorodosti

Čo získate?

Seminár Vám prinesie zážitok, odbornú podporu a zdieľanie v menšom kruhu žien. Je pre Vás, či ste len dcérou, alebo aj matkou dcéry. Získate ním:

 • hlbšie porozumenie materstvu a dcérstvu

  mnohoraké kvality materstva a dcérstva ˜ archetypy ˜ 4 podoby matky
 • skúmanie podôb vzťahov medzi matkami a dcérami

  zrkadlenie vzťahu matka - dcéra v roprávkach z detstva ˜ inšpirácie vzťahmi ostatných žien v skupine
 • prečistenie vzťahov

  objavovanie posolstiev od matky ˜ oddeľovanie sa od matky cez prijatie ˜ vnímanie vlastnej sily cez rešpekt k tej matkinej ˜ púšťanie dcéry
 • posun v riešení Vašich konkrétnych potrieb

  uvedomenie si, kde sa nachádzam vo vzťahu a ako to vyzerá medzi nami ˜ hľadanie smerovania ˜ prvé kroky v riešení

S kým?

Jana Sarah Kašáková

je poradenská psychologička, diplomovaná procesorientovaná psychoterapeutka a facilitátorka s privátnou praxou. Pracuje aj so systemickým prístupom. Vedie semináre zamerané na prácu so ženami s využitím kreatívnych postupov.

Anna Halajová

je koučka. Sprevádza prevažne ženy v obdobiach ich životných a pracovných zmien. Poskytuje hlbšie sebapoznanie a povzbudzuje ženu v tom, aby sa spájala so svojou vlastnou silou, zdrojmi a prirodzeným smerovaním v aktuálnej životnej etape.

Obe spolupracujú. Tvoria projekt Smrť ako dar, ktorý pomáha spracovať stratu blízkej osoby, zaobchádzať s blízkym umierajúcim a je o tom, ako nás Smrť pozýva do života.

Spolu s ďalšími kolegyňami v projekte Si najdôležitejší človek v TVOJOM živote! pozývajú ženy ku skúmaniu a budovaniu vzťahu k sebe samej. Zaujímajú ich témy rozvíjajúce ženstvo vo všetkých podobách.

Kedy a kde?

v sobotu 16. apríla 2016 v Bratislave

Seminár trvá 1 deň, začína o 9:30 a končí o 18:30.

Koná sa v Psychologickom centre, Heydukova 1, Bratislava - Staré mesto

Ako?

Seminár je zážitkový v skupine maximálne 14 žien.

Na začiatku si položíte otázku: "Po čo som sem prišla a s čím chcem odísť?" Počas seminára budeme hľadať odpovede a budeme na tom pracovať.

Čaká Vás samostatné prežívanie, zdieľanie a výmena skúseností podporené odborným vedením skúsenej psychologičky a koučky. Záleží nám na individuálnom prístupe ku každej účastníčke, či už je dcérou, matkou dcéry alebo oboma.

Cena je 60 eur pri prihlásení sa do 31.3.2016.

Po prihlásení sa od 1.4.2016 je cena za seminár 75 eur.

Uzávierka prihlášok je 12. apríla 2016.

S čím odchádzali učastníčky predchádzajúcich seminárov?

Rešpektujeme potrebu anonymity každej zúčastnenej ženy. Preto uvádzame len ich výroky bez mien:


Vďaka láskyplnej a bezpečnej atmosfére som mohla zdielať s inými ženami to, kde sa práve nachádzam, čo je pre mňa dôležité a získala som zaujímavý náhľad na vzťah medzi matkou a dcérou.


Dostať posilu sa naplnilo.


 Pôvodne som chcela na stretnutí hovoriť o svojom materstve. Držiac sa však Vašich inštrukcií, dostala som sa  pravdepodobne do pozície najstaršej dcéry medzi zúčastnenými. Počas celého dňa som s úžasom otvárala dvere, za ktorými už bolo všetko zdanlivo upratané. A ja som si naivne myslela, že to tak skutočne je. Pootvárala som si staré jazvy a niektoré pocity ani teraz neviem poriadne sformulovať. Bolo to veľmi silné, celá táto téma má pre mňa  zvláštnu, bolestnú príchuť. Bytostne som cítila, že “veci sa dejú” a aj periférne signály boli pre mňa tiež obohacujúce.


Seminár mi vytvoril bezpečný „časo-priestor“ na reflexiu a precítenie jedného z najdôležitejších vzťahov v živote – vzájomného vzťahu matky a dcéry na hlbokej, obohacujúcej, zážitkovej úrovni, s ktorou sa v „bežnom“, každodennom živote (žiaľ) nedostávame do kontaktu. A práve z hĺbky tohto zážitku viem aj po jeho doznení čerpať zdroje na to, aby som aj v „bežnom“ živote bola vnímavejšia k tomu, čo sa skrýva pod povrchom nášho bytia a vzťahov.


Možno sa pýtate...

Je seminár pre mňa, keď nemám dcéru?

Je, pretože sama ste dcérou. Zaoberať sa podobami materstva môže byť prínosné aj vtedy, keď máte syna alebo aj keď deti nemáte.

Čo keď moja mama už nežije?

Seminár môže byť pre Vás miestom, kde budete skúmať vzťah so svojou mamou a zaoberať sa tým, čo z neho Vás ešte stále môže ovplyvňovať.

Pre inšpiráciu...

… Tu máš bábiku, dievčatko moje, zašepkala matka a z huňatej prikrývky vybrala malú bábiku, ktorá mala na sebe, rovnako ako Vasilisa, červené topánočky, bielu zásterku, čiernu sukňu a vestu, celú vyšitú farebnou niťou. Toto sú moje posledné slová, moja drahá, povedala matka. Ak nebudeš vedieť ako ďalej  alebo budeš potrebovať pomoc, opýtaj sa tejto bábiky, čo máš robiť. Dostaneš pomoc. Bábiku maj vždy pri sebe. Nikomu o nej nehovor. Keď bude mať hlad, daj jej najesť. Toto je prísľub mojej matky pre teba, moje požehnanie tebe, drahá dcéra. ...

z rozprávky Vasilisa

… Ako tak vyšívala a pritom sa dívala, ako sneží, pichla sa ihlou do prsta a tri kvapky jej krvi spadli do snehu. Červená farba na bielom snehu vyzerá nádherne, nuž nečudo, že kráľovnej preletela hlavou myšlienka: „Ach, keby som tak mala dieťa biele ako sneh, červené ako krv a čierne ako ebenové drevo na okennom ráme!“ Čoskoro sa jej narodila dcérka a bola naozaj biela ako sneh, červená ako krv a čiernovlasá ako eben – dali jej meno Snehulienka. …

z rozprávky Snehulienka

Srdečne Vás pozývame na seminár

v sobotu 16. apríla 2016 v Bratislave

v skupine maximálne 14 žien.

Cena je 60 eur pri prihlásení sa do 31.3.2016, potom 75 eur.

Uzávierka prihlášok je 12. apríla 2016.

Rozpoznanie 4 podôb materstva Vám pomôže žiť s väčším porozumením a radosťou.

Máte ďalšie otázky?

Napíšte nám alebo zatelefonujte

sarah.kasak@gmail.com  +421 905 382 194

anna@annahalajova.sk  +421 905 519 723

 Sme tu pre Vás. Rady Vám odpovieme.