KING a QUEEN alebo Ako som prešla ohňom

Obrázok kráľa a kráľovnej

Na jar 2013 som počas troch dní zažila QUEEN a KINGa. Cez víkend seminár Archetyp kráľovnej a vzápätí v pondelok Chôdzu po žeravom uhlí, Tam výkrik „Som king! Zvládol / zvládla som to!“ znel často.

Ako kráľovná som v sebe vnímala pokojné bytie, silu svojho prístupu k intuícii, vďačnosť, starostlivosť, prijímanie opatery, tvorila som si obraz, víziu svojej ríše. Kde som teraz, odkiaľ prichádzam, kam smerujem, prečo cestujem, čo si so sebou beriem, čo za sebou zanechávam, čo si želám alebo chcem vytvoriť, ako chcem zveľaďovať svoj život. Cítila som motýle v žalúdku, keď som predstúpila pred svoju ríšu a prehovorila k nej s korunou na hlave a prsteňom svojej sily. Keď som to zvládla, hrdo, s láskou a šťastím som ju pozdravila.

Energia kráľa. Dynamika. Akčnosť. Rýchlosť. Prejsť po žeravom uhlí ma neskutočne priťahovalo, ale zároveň som sa ohňa rovnako desila. Tieto dve tendencie sa vo mne poriadne pasovali. Príprava ohňa. Naladenie sa. Prechod po sklenených črepoch. Prelomiť dosku jedným šmahom. Podarilo sa mi to aj mojou jemnou a tenkou rukou! Na prvýkrát! Zohnúť vo dvojici kovovú tyč opretú o hrdelné jamky… a viacero riadne náročných prípravných úloh… Nakoniec som aj ja povedala s rukami nad hlavou: „Zvládla som to!“ Chôdza po žeravých uhlíkoch… bez popálenín!

S veľkým rešpektom som prekonala svoje hranice a posunula sa vo svojom živote dopredu. Rozhodnutie. Akcia! Vytrvať! Dokončiť. Rituály potrebujeme pre naše telo, aby vedelo, že už je niečo v našom živote inak ako doteraz…

Vesmír to pre mňa zorganizoval tak, že som obe kráľovské skúsenosti mohla zažiť naraz. Držím v pravej ruke žezlo a v ľavej jablko, symboly mužskej a ženskej energie, ľavej a pravej hemisféry mozgu. Myslím si, že keď naše ruky a zároveň aj obe polovice mozgu vzájomne spolupracujú a dopĺňajú sa, sme celistvé, harmonické bytosti, dokážeme k sebe pritiahnuť správnych partnerov a život sa nám lepšie darí…

Ak Vás dynamická rovnováha v živote zaujíma hlbšie, poktačujte tu >>>

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.