Je jeseň alebo Čo nám dozrelo?

Koláž jesenných motívov zberu, plodovJe jeseň. Čas zberu. Čas usporadúvania, výmeny, uskladňovania. Čo potrebujeme poslať ďalej, prijať či zadržať vo svojom vnútri? Veveričky zhromažďujú oriešky, medvede si robia zásoby podkožného tuku. A my, ľudia? Čo nám dozrelo? Čo sme na jar zasiali? Akú máme úrodu? Je to to, čo sme chceli? Alebo nám prišli do života aj iné príležitosti a dali sme im priestor… S čím pôjdeme do zimy?

Jeseň je čas, keď sa začíname postupne sťahovať do seba. Dni jesennej rovnodennosti nám pomáhajú vnímať, že deň a noc sú rovnako dôležité a že sa pomaly potrebujeme pripraviť na zimu. Čo chceme počas nej spracúvať? Aké oriešky lúskať?

Počas neskorého leta v tele posilňujeme najmä slezinu a žalúdok. Obdobie sladkých tekvíc a jabĺk nám v tom pomáha. Slezina je orgán, ktorý filtruje a čistí krv, hromadí ju pre naliehavú potrebu organizmu. Má rozhodujúcu úlohu pri podpore imunitného systému. Je čas posilniť naše trávenie. Keď budeme krúžiť dlaňou v smere hodinových ručičiek po dolnej časti nášho trupu a láskyplnými myšlienkami ho takto hladkať, prejavíme vďačnosť svojmu telu. Pošepkajme mu, ako je pre nás dôležité. Naše tráviace orgány rozkladajú jedlo, aby sa z jeho bielkovín a ďalších živín mohla vystavať naša nová sila a odolnosť. A keď máme chuť prikladať ruky aj na iné orgány, tak im to doprajme, pretože potrebujú posilniť. Naše ruky vedia, čoho sa majú dotýkať… napríklad obličiek, srdca, kolien, pŕs… ktoréhokoľvek miesta na tele… ono to potrebuje…

Čas začiatku jesene nás uzemňuje, aby nás pripravil na čas objavovania našich vnútorných pokladov…

Ak to, čo sa Vám práve na jeseň deje, chcete prelúskať, prekonzultovať s mojou pomocou, tu je pre Vás príležitosť >>

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.