Ako som nasledovala svoje telo

J.K.Rowling a Harry PotterJedného rána ma zobudil silný hlas, ktorý som počula v mojom vnútri: „Harry Potter.“

Znel tak živo a nahlas! Jeho ozvena ma sprevádzala na každom kroku. Možno to bol len sen – hovorím si – v snoch sa nám neraz premietajú udalosti z dňa. Vo svete sa práve dvíhala vlna potterománie a Joanne Rowlingová začala žať svoju slávu.

V ten deň som cestovala autom z Banskej Bystrice za svojimi klientmi. Keď som prešla hranicu Zvolena, pocítila som bolesť v hrudi. Tlak okolo srdca nepríjemne silnel. Čo sa deje? V hlave sa mi začali premietať infarktové situácie. Kontrolky môjho tela zmätene blikali. Akoby mi niekto tlačil veľkým balvanom na hrudnú kosť. Vystierala som sa aj hrbila, aby som rozhýbala a uvoľnila bolesť, ale nič. Moje auto sa takmer krokom posúvalo ulicami mesta.

Zo seminárov procesorientovanej  psychológie som vedela, že keď telo vysiela signál, treba ho nasledovať. A tak som si povedala – nechám svoje telo ísť, kam ono chce – a vypla som rozum ako keď šťuknete vypínačom. Len som si uvedomila, že som na ceste neďaleko Mestskej knižnice, kde som si občas požičiavala knihy. Moje ruky vzápätí stočili volant pred jej budovu. Nohy stlačili brzdu aj spojku a viedli ma na oddelenie detskej literatúry. Rozum v tej chvíli nechápal.

Pani knihovníčka ma oslovila: „Dobrý deň. Čo potrebujete?“

„Harryho Pottera. Prvý diel,“ vyhŕklo zo mňa.

„Práve nám ho vrátili. Inak je stále požičaný,“ otočila sa a z príručnej police mi podala Kameň mudrcov.

V tom momente, keď som ho chytila do ruky, moja bolesť v hrudi pominula akoby šmahom Harryho prútika.

Od toho dňa sa beh mojich dní zmenil. Veľmi rýchlo  som si v práci urobila všetky povinnosti a každú voľnú chvíľu som sa ponorila do dobrodružstiev chlapca s jazvou na čele a životného príbehu jeho autorky.

Pre Joannu Rowlingovú bolo písanie jej vášňou. Aj napriek existenčným prekážkam nasledovala príbeh, ktorý sa v nej vynáral. Nevzdala to a vytrvala až do konca, kým neuvidela svoju knihu v kníhkupectvách.

Moja cesta je o písaní, ale aj o zdieľaní. Rada podnecujem a tvorím semináre a stretnutia na témy životnej cesty so všetkým, čo s ňou súvisí.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.